Аналіз бізнес-центрів Києва

В новому дослідженні для ЛУН ми визначили де знаходяться бізнес-центри та яка їх географічна зона впливу на місто. В статті я покажу додаткові карти, що не публікували ЛУН, розкажу як їх використовувати для побудови успішних бізнес-стратегій і дам посилання на інтерактивну версію аналітики.

Адже ці карти корисні не тільки користувачам ЛУН, котрі при пошуку житла зважають на близькість потенційних місць роботи. А впершу чергу — бізнесу, що бачить серед своїх клієнтів компанії, розміщені в бізнес-центрах, та офісних робітників. Наприклад для ресторанів, кафе, кейтиронгових компаній, рітейлу, клінінгових та інших обслуговуючих офіси організацій

Дві перші карти опубліковані в каналі телеграм та на сторінці фейсбук ЛУН. Для бізнесу тут найцікавіше — зони охоплення. Кольором показано скільки часу потрібно, щоб дістатись пішки або на транспорті до БЦ, або навпаки від БЦ до точки в Києві.

Грубо кажучи, якщо ви плануєте розміщувати бізнес в зеленій зоні карти, тобто в пішохідному радіусі доступності до БЦ, в стратегію розвитку потенційно може бути включена частина клієнтів з офісних робітників. Сюди вони можуть прийти на обід, отримати посилку або зайти в магазин після роботи, чи залишитись в пятницю ввечері в барі, в залежності від сфери Вашої діяльності.

Відповідно, аналізуючи місце для відкриття бізнесу в зонах, що зафарбовані в помаранчеві кольори, не розраховуйте на офісних відвідувачів. В незафарбованих зонах також не вийде розраховувати, що можна буде в розумний час приїхати в будь-який офіс відповідного класу для доставки чи обслуговування.

Чесно кажучи, зорієнтуватись по картинках важко. Тому створили онлайн-версію, де можна наблизити і роздивитись будь-яку ділянку. Карта доступна за посиланням https://geodesign.info/bc-zone/

Але ок, крім наявності БЦ та їх віддаленості, добре було б знати щільність розміщення офісів, скільки вони можуть дати в сумі клієнтів, а також конкурентів в цьому місці. Два останні параметри ми вивчаємо і за деякий час опублікуємо в онлайн-системі, тож підписуйте на фейсбук geodesign, щоб не проґавити. А от густину розміщення, тобто кількість БЦ довкола, можна побачити вже зараз.

На карті синьою штриховкою вказана густина бізнес центрів класу A і B в радіусі 15 хвилин пішки. Класи A та B — це якісні бізнес-центри в нових або капітально реконструйованих будівлях з сучасним ремонтом і відповідно успішними орендаторами.

Як видно з карти, здебільшого БЦ високого класу розміщенні в центральній частині міста. Пляма з затуханням поширюється вглиб Голосіївського району та в вздовж проспекту Перемоги.

Це і є відповідь на питання, де найбільш потрібні послуги пов’язані з офісами. Якщо Ваш бізнес отримує плюси від географічної близькості до БЦ класу A і B, варто шукати місце в заштрихованих синім кольором плямях.

В якості додаткової інформації на останній карті жовто-помаранчевими кольорами вказана щільність мешканців новобудов. Хороша підказка для тих, хто орієнтується одночасно на офісних робітників та на киян, що володіють або мають змогу орендувати новеньку квартиру, а отже певно відносяться до заможних містян. Так наприклад місцевіть між метро Либідська та Дружби народів не має найвищої густини офісних робітників, але має хорошу щільність населення з новобудов.

А от розміщуючись на Лівому березі в районі Дарницької площі, не розраховуйте на офісних робітників, але впринципі ця локація доступна для чисельних мешканців ЖК Комфорт Таун.

Так само карту можна наблизити в онлайн-версії.

В даній статті вказані очевидні висновки на основі карт. При детальнішому аналізі фахівцем по цим даним можна виявити цікаві речі та побудувати нетривіальну стратегію розвитку як для окремої ділянки, так і для міста. Якщо стаття корисна і є додаткові питання, пишіть коментарі або напряму info@geodesign.info

Також читайте про аналіз, хто має краще розміщення мережі відділень, гнучка Нова Пошта чи класично розміщена УкрПошта

Аналіз бізнес-центрів Києва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *