Хто краще обслуговує населення Києва? Укрпошта або Нова Пошта?

Нещодавно зробили дослідження і порівняли,  відділення якої пошти мають більш вдале розміщення і відповідно зону обслуговування мешканців столиці.

З однієї сторони вибір місця для відділень державної та приватної пошти суттєво відрізняється. Адже Укрпошта отримала приміщення ще з часів планової економіки, а Новій Пошті доводиться винаймати площі. Але цим і цікавіше, що краще – мережа сформована зазделегідь радянськими містобудівниками чи гнучка комерційна структура?

Першочергово, використали відкриті дані і знайшли розміщення всіх відділень на карті. Відділення Нової Пошти були взяті з офіційного сайту компанії, а відділення Укрпошти з Open Street Map, так як дані з офіційного порталу виявились неактуальними. В плані відктритості поки що перевагу має Нова Пошта.

Отже в Києві на 2018 рік існує 247 відділень Нової пошти та 178 Укрпошти.

Для кожного відділення була автоматично порахована зона обслуговування радіусом 5 хвилин. До уваги взяті зручність пересування, бар`єри на шляху (пішохідні наземні, пішохідні підземні та надземні переходи), міські магістралі. Всі ці фактори грають для пішохода суттєву роль при виборі маршруту.

Відділення Нової Пошти та Укрпошти, їх зони охоплення

Завдяки актуалізованим даним чисельності населення в м. Київ, які ми маємо окремо для багатоквартирної житлової та садибної забудови, визначили кількість населення, що обслуговуються службами пошти.

І виявилось, що більша кількість точок обслуговування Нової Пошти дає їй змогу задовольнити потреби більшої кількості людей.

Компанія Чисельність населення, в радіусі 5 хвилин
Нова Пошта 1,165 млн. л.
УКРПОШТА 0,981 млн. л.

 

Важливим фактором є відстань до зупинок громадського транспорту. Тож дослідили який відсоток відділень знаходиться біля зупинок. Тут конкуренти знаходяться майже на одному рівні.

Компанія Відсоток від всіх відділень
Нова Пошта 8.10 %
УКРПОШТА 6.74 %

 

Доступність відносно виходів з метрополітену:

Компанія Відсоток від всіх відділень
Нова Пошта 36.84 %
УКРПОШТА 38.20 %

 

Проаналізували і так звані «зони канібалізму». Території, на котрих відділенням однієї компанії доводиться конкурувати між собою. Слід зазначити, це не завжди погано.

Компанія Відсоток дублюючих зон охоплень
Нова Пошта 16.7 %
УКРПОШТА 6.00 %

 

Отже, підсумовуючи, місцеположення відділень Нової Пошти більш вдале. Вони охоплюють на 15% більше населення порівняно з Укрпоштою. По показникам розміщення відділень відносно зупинок наземного громадського транспорту не на багато, але виграє Укрпошта, але відносно виходів з метрополітену Нова Пошта взяла гору.

Аналіз був виконаний з метою  визначення територій в яких населення забезпечене комфортними послугами пошти, а головне – де їх не вистачає. Таким чином ми знаємо найкращі місця для відкриття точок реалізації даної послуги. На основі цих та інших досліджень створюємо онлайн-систему для аналітиків, маркетологів, підприємців та інших фахівців яким потрібно оцінити місце для відкритя точок продажу та надання послуг, що будуть успішно функціонувати та користуватися попитом.

 

Візуалізація кількості населення не охопленого послугами Нової Пошти

Хто краще обслуговує населення Києва? Укрпошта або Нова Пошта?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *